Internet satelitarny – najnowsze medium internetowe

Niniejszy artykuł zawiera bardzo istotne informacje dotyczące nowego sposobu połączenia z internetem jakim jest internet satelitarny. Tooway, bo również tak nazywany jest owy sposób połączenia z siecią skierowany jest dla odbiorców, którzy nie mają możliwości łączyć się za pomocą naziemnych dostawców. Połączenie poprzez internet satelitarny jak sama nazwa wskazuje możliwe jest przy pomocy anteny satelitarnej. Musi mieć ona średnicę minimum 72 cm i w zasadzie to wszystko.

Reklama

mapa EuropyKażdy z Nas w szczególności kilka lat temu spotkał się z sytuacją, w której chciał założyć internet na terenie swojego domu po czym okazywało się, że nie jest to możliwe ze względu na problemy natury technicznej. Czasy te całe szczęście odchodzą do lamusa, aczkolwiek wielu z Nas nadal boryka się z tego typu problemami. Z pomocą przychodzi internet satelitarny, a jego wymagania są naprawdę niewielkie. Czym zatem jeszcze wyróżnia się tooway? Przede wszystkim to o czym już wspomniałem jest to usługa niezależna od infrastruktury naziemnej, ponadto przeważnie koszty modemu oraz anteny satelitarnej są stosunkowo niskie w porównaniu do jakości połączenia jaką otrzymujemy. Jest ona na poziomie 3,6 mb/s, aczkolwiek nie ma możliwości zerwania połączenia. Przeważnie usługodawcy dają możliwość zmiany pakietu w każdym momencie co daje ogromną przewagę nad aktualną konkurencją. Te wszystkie cechy sprawiają, że internet satelitarny staje się niesamowicie konkurencyjną usługą na rynku polskim.

Dla kogo skierowana jest usługa? Z internetu tooway korzystają zarówno klienci indywidualni jak również małe firmy, którym zależy na ciągłym, nieprzerwanym dostępie do internetu. Dla przykładu całkiem spore grono agencji interaktywnych korzysta właśnie z tego typu rozwiązania. Niestety nadal świadomość konsumentów internetowych ogranicza się do wiedzy na temat naziemnego internetu oraz mobilnego wykorzystywanego przez operatorów sieci komórkowych. Warto zainteresować się jednak internetem satelitarnym, gdyż jest to sieć kolejnej generacji, do której niezmiernie zachęcam.

Stopka autorska: internet satelitarny – http://www.skyconnect.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 1.0/10 (liczba ocen: 1)


Liczba komentarzy do artykułu: 1

  1. avatar

    mb/s – co to za jednostka, milibity na sekundę? Co za pajac to pisał?

    VA:F [1.9.18_1163]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz