Inwestycja w przydomowe elektrownie wiatrowe

Energetyka wiatrowa wciąż jest dla wielu pośród nas pewnego rodzaju novum, zwłaszcza pod względem czysto technicznym. Pytania pojawiają się głównie przy ocenie własnych możliwości oraz samych kosztów, jakie ponieść trzeba na budowę przydomowej elektrowni wiatrowej. Pozytywnym aspektem jest to, że turbiny wiatrowe (wiatraki), które wykorzystują w praktyce niekończące się zasoby zielonej energii, może wybudować każdy – jedynym ograniczeniem są jeszcze pieniądze. Porządny wywiad środowiskowo – techniczny powinien pomóc wam dowiedzieć się o wszystkich zaletach i przeszkodach budowy odpowiadając finalnie na pytanie czy opłaca się posiadanie przydomowej elektrowni wiatrowej.

Reklama

elektrownie wiatrowe

Na całym Świecie statystyki pokazują, że coraz więcej energii elektrycznej produkuje się właśnie dzięki energii odnawialnej tym bardziej, iż przeznaczone są na nią niemałe pieniądze. W wytwarzaniu energii wiatrowej przodują kraje europejskie szczególnie te, w których panują znakomite warunki wietrzne na przydomowe elektrownie wiatrowe. W wielu krajach Unii Europejskiej dotacje są bardzo duże i niezwykle opłacalne, a u nas jest to niestety jeszcze traktowane po macoszemu, ale jesteśmy dobrej wiary i mamy nadzieję, że i u nas bardziej będzie się opłacało inwestowanie w ekologię.

Na „naszym podwórku” Przydomowe elektrownie wiatrowe to grupa inwestorów składających się z osób wykorzystujących ją w tak zwanej skali mikro, czyli na potrzeby małych gospodarstw rolnych i domów jednorodzinnych. W budowie przydomowych elektrowni przodują głównie województwa takie jak wielkopolskie i warmińsko – mazurskie na których nie brak też „większych graczy” takich jak farma wiatrowa w Kisielicach czy w Margoninie, która jest największą, jeżeli chodzi o ilość wiatraków elektrownią wiatrową w Polsce.

Wracając jednak do inwestorów w skali mikro, bo na tej grupie skupia się najczęściej zainteresowanie przydomowymi elektrowniami zacząć trzeba od tego, czy inwestycja będzie opłacalna oraz jakie są obecnie uwarunkowania techniczne i prawne. Kiedy będziecie pewni, że zapotrzebowanie na energię elektryczną będzie zaspokojone przynajmniej w 50% budowę zaczynamy od:

– wymiany wstępnych informacji (w tym prognoz) o lokalnych warunkach panujących na terenie zabudowy,
– zaplanowaniu takiej mocy przydomowej elektrowni wiatrowej by ta zaspokoiła przynajmniej połowę waszego zapotrzebowania na energię,
– jako ostatni etap wizja lokalna połączona z podpisaniem ostatecznej umowy.

Jesteśmy pewni, że znajdziecie u siebie niejedną firmę zajmującą się dystrybucją sprzętu służącego do budowy turbin, ogniw słonecznych i połączonych systemów hybrydowych, które pomagają w dopełnieniu wszystkich formalności i pozyskiwaniu potrzebnych na inwestycję kredytów.

Stopka autorska: przydomowe elektrownie wiatrowe – http://www.mzcomplex.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz