Jak rzucić palenie papierosów?

Chcesz rzucić palenie? Łatwiej powiedzieć niż zrobić? Nikotyna zawarta w papierosie to substancja psychoaktywna, która silnie uzależnia. Proces uzależnienia farmakologicznego oraz psychogennego jest bardzo podobny do uzależnienia jakie powoduje heroina i kokaina. Jednak warto podjąć wyzwanie i zerwać z nałogiem, ponieważ palenie papierosów zwiększa ryzyko zachorowania na raka płuc i krtani, nadciśnienie tętnicze, miażdżycę oraz chorobę niedokrwienną serca. Dodatkowo skóra szybciej się starzeje, żółkną zęby, a oddech staje się nieprzyjemny.

Reklama

paczka papierosówPierwszym krokiem w walce z nałogiem jest decyzja o rzuceniu palenia. Bez postanowienia, wytrwałości oraz silnej woli nie uda się nam tego dokonać. Dodatkowo warto pozbyć się wszelkich atrybutów związanych z paleniem, wyrzucić wszystkie papierosy, popielniczki, pozbyć się zapachu papierosów w domu. Niech nic nie przypomina nam o dawnym nałogu. Aby zredukować napięcie wywołane przez głód nikotynowy, możemy również zwiększyć naszą aktywność fizyczną.

Komfort rzucania mogą poprawić metody farmakologiczne, które pomagają łagodzić objawy głodu nikotynowego. Na polskim rynku możemy znaleźć nikotynowe plastry, gumy do żucia oraz tabletki. Środki wspomagające rzucenie palenia różnią się między sobą dawką nikotyny, sposobem oraz długością działania. Aby znaleźć optymalny sposób najlepiej skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, którzy dokładnie wytłumaczą działanie oraz skutki każdego substytutu nikotynowego.

Coraz więcej osób próbuje rzucić palenie przy pomocy elektrycznych papierosów. Jest to inhalator wody, gliceryny, glikolu propylenowego, substancji smakowej oraz nikotyny. Aby zerwać z nałogiem palacze używają e-papierosów o coraz mniejszej zawartości nikotyny. Dużym plusem tej metody jest kontynuacja rytuału palenia. Papierosy elektroniczne wywołują dużo kontrowersji wokół siebie, w 2008 roku Światowa Organizacja Zdrowia stwierdziła, że nie ma żadnych dokładnych badań, które potwierdzają, że e-papierosy są bezpieczną oraz skuteczną nikotynową terapią zastępcza, jednak mogą pomóc w rzuceniu palenia.

Możemy również skorzystać z terapii antynikotynowej, czyli z biorezonansu elektromagnetycznego. Pacjent podczas terapii zostaje podłączony do aparatu, który wytwarza fale zbliżone do fal elektromagnetycznych. W urządzeniu umieszcza się również niedopałek papierosa. Po włączeniu odpowiedniego programu zachodzi reakcja mająca na celu wygaszenie głodu nikotynowego. Dodatkowo następuje usuwanie się nagromadzonych toksyn z organizmu. Aby terapia była skuteczna trzeba powtórzyć 3 seanse w tygodniowych odstępach. Terapia antynikotynowa jest w pełni bezbolesna i bezinwazyjna. Po zabiegu występuje jedynie wzmożone pragnienie, czasem zwiększona senność oraz potliwość.

Stopka autorska: smoke24.pl – papierosy elektroniczne

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz