Jaki hotel w Katowicach?

Kogo interesuje hotel w Katowicach, tego zapewne interesują też ceny i standard oferowanych noclegów. Oto krótkie podsumowanie tematu.

Niektórzy mogą powiedzieć, że przyjeżdżać na kilka dni do Katowic mogą jedynie ci, którzy liczą że zrobią tam dobry interes albo mają coś nie tak z głową. Niezależnie od tego, jakie mają intencje i motywy odwiedzający największe miasto Górnego Śląska, warto przyjrzeć się temu, ile trzeba zapłacić tam za noclegi. Jednym słowem sprawdzić to, czym jest typowy hotel w Katowicach.

Standard – albo albo

Chociaż może się wydawać, że w mieście takim, jak stolica Górnego Śląska dominować powinny hotele średniej klasy, w rzeczywistości jest nieco inaczej. Z analizy przeprowadzonej na podstawie oferto noclegów publikowanych w jednym z wielkich serwisów rezerwacyjnych wynika, że w Katowicach można liczyć albo na nocleg w hotelu czterogwiazdkowym albo niesklasyfikowanym.

Spośród przebadanych hoteli te należące do najwyższej i najniższej kategorii stanowią aż 70 proc. Zaledwie dwa na dziesięć noclegów oferowanych jest w obiektach dwugwiazdkowych, a 15 proc. w trzygwiazdkowych. Oznacza to, że kto chce znaleźć hotel w Katowicach musi pogodzić się z tym, że będzie nocował w pokoju drogim albo kiepskim.

To ostatnie nie jest jednak aż takie pewne. Dlaczego? Wiele niesklasyfikowanych obiektów to apartamenty przeznaczone na wynajem. Ich standard jest wysoki, jednak ze względu na swoją specyfikę nie mają nadanej klasyfikacji takie, jak hotele. Około połowa z tych obiektów, które nie mają określonej klasy to właśnie mieszkania na wynajem.

Ceny – od do

Wiemy już jak wyglądają obiekty noclegowe w Katowicach pod względem jakości. A jak prezentują się jeżeli chodzi o ceny? W tym przypadku struktura jest znacznie bardziej spłaszczona. Większość nie różni się od siebie o więcej niż pięćdziesiąt złotych. A konkretnie?

Konkretnie średnia cena noclegu dla dwóch osób wynosi w największym mieście Górnego Śląska 178 zł. W kwocie tej mieszczą się zarówno obiekty wysokiej jakości jak również te nieco niższej kategorii. Żeby dowiedzieć się, ile trzeba zapłacić za hotel w Katowicach warto przyjrzeć się wszystkiemu nieco bardziej.

Minimalnie, maksymalnie

Otóż połowa obiektów mieści się w przedziale cenowym od 140 do 209 zł. Jedna czwarta kosztuje więcej niż 210 zł, tyle samo – mniej niż 139 zł. Co oznacza, że różnica w cenie, jaką trzeba zapłacić za nocleg nie jest bardzo duża.

Najniższą ceną, jaką odnotowano w analizie jest 90 zł za nocleg dla dwóch osób. Na tle innych metropolii jest to oferta bardzo konkurencyjna. Z kolei cena najwyższa wskazuje na to, że o hotel w Katowicach spełniający wymagania najbardziej wyrafinowanych klientów może być trudno. Wynosi bowiem 324 zł za pokój dla dwóch osób.

Kogo więc interesuje hotel w Katowicach, ten powinien przyjąć do wiadomości dwa fakty. Po pierwsze, zapłaci mniej niż gdzie indziej. Po drugie, nie może liczyć na luksusowe pokoje, takiej jakie spotka w innych wielkich miastach. Z punktu widzenia odwiedzających miasto niekoniecznie musi to być wada.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 5.0/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz