Łóżko rehabilitacyjne dla chorego

Przychodzi taki okres w życiu człowieka, że dotyka go jakaś choroba. Czasem jest o mniejszym, czasem o większym nasileniu, niestety czasem długoletnia, a czasem – na szczęście – o charakterze szybkiego zdrowienia. Każdy chory chce jednak być w domu, w tedy kiedy staje się to już medycznie możliwe. Dom należy przygotować odpowiednio do potrzeb chorego, przystosować go w miarę możliwości, by ułatwić mu funkcjonowanie. Natomiast jeżeli chory musi przebywać w łóżku,lub dłuższą cześć z doby – z niego korzystać – trzeba zaopatrzyć się w odpowiednie łóżko rehabilitacyjne.

Reklama

Łóżka rehabilitacyjne oferowane przez profesjonalne sklepy medyczne muszą spełniać oczekiwania chorych, a także ich opiekunów. Istotną sprawą jest, by łóżka rehabilitacyjne były z napędem elektrycznym, co zwiększa funkcjonalność.

łóżko rehabilitacyjneNowoczesne łóżka rehabilitacyjne są wytrzymałe, stabilne, oraz wygodne – co jest niezaprzeczalnym atutem. Łóżka do domu dla chorego najczęściej są wykonane z solidnego drewna i dopasowują się do wystroju domowego umeblowania. Ważną sprawą jest fakt, iż takie łóżka były wytrzymałe, by można było je łatwo utrzymać w czystości, stosując szybką dezynfekcję.

Ułatwieniem w obsłudze i elementem wygody pacjenta jest możliwość regulacji elektrycznej.
Regulowane poziomów i ułożenia łóżka za pomocą siłowników elektrycznych, to najważniejsza sprawa w doborze profesjonalnego łóżka. Elementy ruchome sterowane są za pośrednictwem prostego w obsłudze pilota, który może być obsługiwany nie tylko przez rodzinę, ale także przez chorego – w chwili potrzeby. Regulacja poziomów wysokości łóżka, oraz ustawienia segmentów jest bardzo istotna przy pielęgnacji, spożywaniu posiłków, siedzeniu, czy wykonywaniu innych czynności – takich jak oglądanie TV, czytanie. Możliwość podnoszenia części głowy i tułowia umożliwia choremu funkcjonowanie w większym zakresie niż w pozycji płaskiej.

Niektóre łóżka rehabilitacyjne potrafią uzyskać pozycję przechyloną boczną, a także pozycję Trendelenburga i anty-Trendelenburga.
Łóżka dla chorego mogą także mieć elektryczną regulację części podudzia, gdzie dochodzi do kontrolowanej regulacji zgięciowej pozycji nóg (stawów kolanowych i biodrowych).

Dodatkowym atutem łóżka jest zastosowanie kółek, dzięki którym łóżko można przesuwać w dowolne miejsce, nie odczuwając ciężaru.
Łóżka rehabilitacyjne wyposażane są także w dodatkowe akcesoria takie jak: poręcze, barierki boczne, uchwyt górny, czasem i lampkę nocną oraz tace jedzenia. Można także zamontować drewnianą drabinkę, która stanowi bardzo dobre udogodnienie dla osób starszych i o obniżonej sprawności fizycznej. Mogą oni przechodzić z pozycji leżącej do pozycji siedzącej. Chory z pomocą drabinki może podciągać się na kolejnych szczeblach drabinki, podczas takiego podciągania się, gdzie na zmianę chwyta się coraz to dalsze drążki, ćwiczy się i wzmacnia dodatkowo mięśnie rąk i ramion.

Nieodzowną częścią łóżka dla chorego jest odpowiedni materac. W przypadku, kiedy chory większość czasu spędza w łóżku, powinien być antyodleżynowy.

Stopka autorska: więcej informacji znajdziecie na stronie: www.simed.net.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz