Trynidad i Tobago – atrakcje turystyczne

Dwie główne wyspy tworzące państwo o nazwie Trynidad i Tobago otacza wspaniały archipelag 21 pomniejszych wysepek. Leżą one u wybrzeży Wenezueli. Największą z wszystkich jest Trynidad. To rajski świat w którym występują liczne rzeki o wartkim nurcie, wodospady i szerokie piaszczyste plaże. Atrakcją naturalną są na tym obszarze wulkany błotne oraz naturalny wypływ smoły tzw. Jezioro Asfaltowe (Pitche Lake).

Reklama

Trynidad i Tobago

Państwo leży w strefie oddziaływania gorącego i wilgotnego klimatu równikowego. Łagodzą go wiatry pasatowe. Decydują one także o wysokim wspołczynniku opadów.

Linie lotnicze i hotele nie mogą narzekać na brak gości i pasażerów, zwłaszcza, że tego pańswa nie nawiedzają żadne gwałtowne zjawiska pogodowe, brak huraganów.

Historia tych ziem siega okresu prekolumbjskiego. W zamierzchłych czasach mieszkali tu Indianie Arawak – na wyspie Trynidad oraz Karaibowie na Tobago.

Wyspy były jednym z pierwszych przystanków na długim szlaku odkryć Krzysztofa Kolumba. Trafił na nie w 1498 roku i natychmiast zostały włączone do Królestwa Hiszpanii.

Stąd sprowadzano do europy tytoń, kakao, trzcinę cukrową przy której pracowali głównie Indianie, a później czarna ludność niewolnicza sprowadzona z Afryki. Co najciekawsze w latach 1639-1693 Tobago należało do Królestwa Kurlandii, które było polskim lennem – śmiało więc można powiedzieć, że także nasz kraj posiadał zamorskie kolonie.

Powolny proces jednoczenia rozpoczął się w XX wieku, narodził się ruch na rzecz niepodległości wspierany przez wszystkie grupy etniczne.

Państwo jest zamieszkane w głównej mierze przez Murzynów i Hindusów, Mulaci, Biali i Chińczycy stanowią mniejszy odsetek. Struktura wyznaniowa jest zróżnicowana, bowiem katolicy to 32%, protestanci około 28%, hinduiści 24%, a jedynie 6% muzułmanie.

Kluczowymi gałęziami gospodarki jest turystyka i wydobycie surowców naturalnych. Powszechna jest eksploatacja ropy, gazu ziemnego, boksytów i asfaltu.

Trynidad i Tobago to obszar akcji „Przygód Robinsona Crusoe”, miejsce na wczasy, stolica Port of Spain jest miejscem licznych festiwali, zaś sama zabawa przenosi się na ulice i lokalne bary, kluby i restauracje i trwa zawsze aż do białego rana. Sercem i głównym punktem tego miasta jest Park Queens Savannah oraz Promenada Brian Lara.

Stopka autorska: hotele – http://www.esky.pl/hotele