Warto kupować polskie produkty

polska flagaW Polsce wytwarza się wiele bardzo dobrych produktów, jednak nie wszyscy konsumenci zdają się o tym pamiętać. Wielu z nas zdążyło się już dawno zachłysnąć produktami z zachodu i właściwie tylko takie trafiają do naszych koszyków. Takie postępowanie jest dużym błędem, gdyż przez to cierpi polska gospodarka, a w konsekwencji my wszyscy. W naszym kraju potrzeba przede wszystkim zmiany mentalności, bo obecnie w wielu kręgach panuje stereotypowe myślenie, wedle którego polskie produkty mają być niskiej jakości. Tymczasem w naszym kraju wytwarza się bardzo dobrą żywność, znane w całej Europie kosmetyki, obuwie, odzież i wiele innych wartościowych produktów.

Reklama

Dziedzin, w których radzimy sobie bardzo dobrze jest naprawdę dużo. Warto tu wymienić także materiały budowlane, a wśród nich takie produkty jak: kostka granitowa, kostka brukowa, okna, drzwi i kruszywa drogowe. Branża budowlana działa obecnie w naszym kraju bardzo prężnie. Chodzi tutaj nie tylko o budowy i remonty, ale przede wszystkim o wytwarzanie doskonałych produktów takich jak ławki ogrodowe, cegły, farby i pokrycia dachowe.

Jak widać mamy się czym pochwalić, niestety jednocześnie w mediach często powielane są nieprawdziwe informacje mówiące o tym, że w Polsce nie ma prawdziwego przemysłu. Faktem jest, że w naszym kraju zlokalizowano wiele zagranicznych fabryk np. sprzętu AGD, gdzie ma miejsce jedynie montaż z gotowych podzespołów. Równocześnie w Polsce ciągle jeszcze działa wiele krajowych zakładów z rodzimym kapitałem, gdzie od początku do końca wytwarza się polskie produkty. Dobrym przykładem może być przemysł meblarski. Mamy tysiące małych zakładów stolarskich, gdzie wytwarza się piękne i funkcjonalne meble na wymiar.

Obecnie każdy polski konsument powinien zdać sobie sprawę z faktu, że wybierając na zakupach polskie produkty wspiera naszą gospodarkę. Jest to bardzo ważne dla nas wszystkich, ponieważ w ten sposób dajemy pracę oraz wpieramy firmy, dzięki którym nasz kraj osiąga ogromne wpływy budżetowe. Wybierając tanie produkty importowane na przykład z Chin nie pomagamy naszej gospodarce, bo rodzime firmy często nie są w stanie konkurować z wyjątkowo niskimi cenami tamtych produktów.

Polacy powinni brać przykład ze swoich zachodnich sąsiadów, którzy bardzo cenią narodowe produkty i wybierają je również wtedy, gdy są nieco droższe od produktów importowanych. Najważniejsze, abyśmy byli świadomymi konsumentami, ceniącymi dobre i wartościowe produkty, a także zdawali sobie sprawę z tego, że nasze towary w niczym nie ustępują jakościowo tym sprowadzanym z zagranicy.

Stopka autorska: kostka granitowa – http://www.kostka-granit.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz