Co warto zobaczyć w Ameryce Północnej?

Dziś Ameryka jest kontynentem, do którego możemy wybrać się na wakacje i dla niektórych jest to już marzenie do spełnienia. Gdy patrzymy na mapy Ameryki Północnej widzimy wyraźnie trzy największe kraje tego kontynentu: Stany Zjednoczone Ameryki, Kanadę i Meksyk.

Reklama

Ameryka PółnocnaKanada znajduje się na północy. To kraj dzikiej przyrody, która zachwyca na każdym kroku. Piękne lasy, czyste jeziora, spokój i cisza, jakich nie zaznamy nigdzie indziej. Warto odwiedzić stolicę, Ottawę. A co warto zobaczyć w USA? Można je zwiedzać od zachodu po wschód. Wszędzie jest mnóstwo atrakcji. Na zachodzie czeka na nas Fabryka Snów, czyli Los Angeles z Hollywood. Zobaczymy Beverly Hills, Kalifornię.

Z czego słynie Nevada? Oczywiście z miasta Las Vegas z najsłynniejszymi na świecie kasynami. Na zachodzie czeka na nas jeszcze Seattle, w stanie Waszyngton. Rozgrywała się tam akcja wielu filmów, między innymi: bezsenność w Seattle z Tomem Hanksem czy komedia dla młodzieży Zakochana Złośnica z Julią Stiles i niezapomnianym Heathem Lederem. Częściowo kręcono tam też Sagę Zmierzch z Robertem Pattinsonem. Na wschodzie zachwyci nad Nowy Jork. Celami wielu wycieczek są między innymi Statua Wolności, Wall Street, Empire State Building, siedziba ONZ, katedra św. Partyka, Muzeum Historii naturalnej. Najbardziej znanym parkiem jest Central Park. Jest on utrzymany w czystości i stał się ulubionym miejscem odpoczynku nowojorczyków. Niedaleko znajduje się luksusowy Plaza Hotel.

Nowy Jork jest podzielony na dzielnice. Pięć najważniejszych to: Manhattan, Brooklyn, Staten Island, Queens i Bronx. W tej pierwszej znajduje się właśnie Central park. To dzielnica biznesowa. Brooklyn to część mieszkaniowo – usługowa. Staten Island słynie z podmiejskiego charakteru. Osiedlają się tutaj bogatsi mieszkańcy. Queens to dzielnica najbardziej zróżnicowana pod względem etnicznych. Na Bronxie znajduje się centrum czarnych Amerykanów. Tutaj też narodził się hip-hop. NA wschodnim wybrzeżu Ameryki są też inne, interesujące miasta. Należą do nich: Boston, Miami czy Altantic City.

Stopka autorska: mapy Ameryki Północnej – http://www.bestmap.pl/ameryka_polnocna,17,0.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 2.5/10 (liczba ocen: 4)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz