Bezpieczeństwo w szkole

W dzisiejszych czasach bezpieczeństwo w szkole to podstawa. Coraz więcej słyszy się o bójkach i wtargnięciu na teren placów osób niemających do tego prawda. I właśnie dlatego coraz więcej szkół decyduje się na montowanie systemów monitorujących, próbując zabezpieczyć uczniów. Szkoły radzą sobie na wiele sposobów, niestety nie wszystkie zdają egzamin.

Reklama

szkołaDlatego właśnie placówki oświatowe decydują się na coraz to bardziej rygorystyczne rozwiązania. Jednym z takich właśnie rozwiązań są identyfikatory, które mają za zadanie legitymować wszystkich, którzy chcą się dostać do szkoły. Niestety, na razie posiadają je tylko uczniowie. Moim zdaniem, obowiązek noszenia identyfikatorów lub przynajmniej pokazywania ich przy wejściu powinni mieć również nauczyciele. W szkołach następuje szybsza rotacja nauczycieli niż uczniów, dlatego właśnie bardzo często osoba dorosła może się podać za nowego nauczyciela lub stażystę i po prostu wejść na teren placówki.

To znacznie bardziej niebezpieczne rozwiązanie, niż w przypadku wtargnięcia obcego ucznia. Dorosły może znacznie bardziej zagrozić szkole, niż piętnastoletni uczeń. Przynajmniej w teorii.

Sam fakt zabraniania wejścia na teren szkoły obcych uczniów nadal nie zabezpiecza jej przed nieprzewidzianymi sytuacjami. Bardzo często bowiem w szkołach to właśnie uczniowie rozpoczynają lub prowokują bójki, co kończy się nierzadko wezwaniem policji. To niebezpieczne. I z tym niestety nie da się zrobić nic. Najlepszym rozwiązaniem byłoby wydalenie takich uczniów, jednakże jest to niemożliwe z wiadomych względów – na przykład rejonizacji. Dlatego właśnie takie niebezpieczeństwa panują najczęściej w gimnazjach. W szkołach podstawowych dzieci jeszcze o rozróbach nie myślą, a szkoły średnie wybierają takie, do których chcą uczęszczać. W dobrych, renomowanych liceach nie zdarzają się takie bójki ani inne nieporozumienia, w technikach i szkołach zawodowych trzeba sobie po prostu z tym radzić.

Wydaje mi się, że kwestię bezpieczeństwa trzeba by opracowywać od razu, na początku powstania placówki oświatowej. Dzięki temu wzrośnie prawdopodobieństwo uchronienia się przed niechcianymi nieporozumieniami.

Stopka autorska: identyfikatory – http://www.sklep-reklama.pl/grawerowanie-laserowe/identyfikatory

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz