Czy warto kupować materiały budowlane w internecie?

Zakup materiałów na budowę większości ludzi kojarzy się z wizytą w stacjonarnym składzie budowlanym lub też markecie, gdzie „na żywo” będą mogli przyjrzeć się kupowanym surowcom. Część osób wybiera jednak na zakupy za pomocą Internetu. Co takiego doceniają ci ludzie w zakupach internetowych, że decydują się na takie zakupy nawet kiedy chcą kupić materiały budowlane? Postaramy się znaleźć odpowiedź na to pytanie w dalszej części artykułu.

Reklama

magazyn materiałów budowlanych

skład materiałów budowlanych

Przygotowując się do pisania powyższego artykułu zapytałem Kamila, kolegę z redakcji, który jest fanem zakupów internetowych, czy w trakcie budowy domu, który właśnie ukończył kupował materiały budowlane w Internecie. Zgodnie z moimi przypuszczeniami odpowiedział, że owszem, kupował przez Internet:

Tak, korzystałem z oferty internetowych składów budowlanych podczas budowy mojego domu. Przede wszystkim zapoznawałem się w spokoju ofertą producentów, oraz na bieżąco porównywałem zapewnienia producenta z opiniami ludzi którzy już dany produkt nabyli, zamieszczonymi na forach internetowych. W moim przypadku szukałem ładnej płytki klinkierowej na elewację mojego domu. Będąc w markecie budowlanym byłbym skazany na rekomendacje sprzedającego i jego znajomość tematu. W internecie mogłem wpierw zaznajomić się z opiniami osób którzy dany produkt już kupili, porównać w spokoju karty produktów, a na końcu obejrzeć fotografie już ukończonych realizacji. To wszystko sprawiło, że ostatecznie zdecydowałem się kupić potrzebny na mojej budowie klinkier poprzez sklep internetowy.

przedstawienie materiałów w składzie budowlanym

przedstawienie materiałów w składzie budowlanym

Myślę że cytowana wypowiedź przybliżyła nieco pozytywy kupowania w sieci internet materiałów budowlanych. Należy jednak zanotować iż istnieją jednak pewne minusy i ryzyko takiego zakupu.
Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na opinię danej firmy i jej zaplecze magazynowe. Wiele sklepów internetowych to realnie „firmy w laptopie„, które towary posiadają jedynie „wirtualnie”. Takie sklepy po złożeniu zamówienia dopiero pytają o dostępność w magazynie dostawcy i jeśli towar jest dostępny, przystępują do realizacji, a jeśli go nie ma? Cóż, na pewno jest odpowiedni punkt w regulaminie sklepu umożliwiający jednostronne wycofanie się z transakcji.
Drugą, istotną kwestią jest dostarczenie zamówienia do Kupującego. Sklepy internetowe dysponujące własnym transportem posiadają zdecydowanie większe możliwości zapewnienia atrakcyjnych warunków dowozu, podczas gdy małe firmy-krzaki zmuszone są do korzystania z usług komercyjnych spedytorów czy też firm kurierskich.

Tak czy inaczej, na pewno warto zajrzeć na łamy sklepu internetowego, chociażby ze względu na to, aby móc porównać interesujący nas produkt.

Stopka autorska: klinkier – http://www.klinkieronline.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz