Meble – design czy wygoda?

Meble w naszych domach mają podstawową funkcję – mają nam służyć poprzez komfort użytkowania. Powinny być przede wszystkim funkcjonalne, ale nie należy zapominać także o estetyce. Jednym z ważniejszych elementów wystroju wnętrza i wyposażenia naszych mieszkań są krzesła, które najczęściej pojawiają się w kuchni, ale również w jadalni, salonie czy pokoju dziecięcym.

Reklama

nowoczesne krzesłaKrzesła powinny być dobrze wyprofilowane, posiadać odpowiednio wysokie oparcie, a najlepiej także podłokietniki, wtedy dużo wygodniej się na nich siedzi, a nasz kręgosłup nie jest obciążony. Siedzący tryb życia wielu ludzi sprowadza się do siedzenia na kanapach, w fotelach i na krzesłach, często są one tak wygodne, że nie chce nam się ruszyć i spędzamy w ten sposób cały wolny czas.

Jeśli chodzi o krzesła, w salonach meblowych jest ich całe zatrzęsienie, znajdziemy krzesła w dowolnym stylu, drewniane, metalowe, tapicerowane, ze sklejki, obrotowe do biurka, kuchenne itd. Możemy tez pokusić się o krzesła designerskie, które kosztują sporo, ale mają oryginalny wygląd i nadają wnętrzu polotu i charakteru.

Świat mebli ma różne oblicza. Większość z nas – konsumentów kupuje meble odznaczające się wygodą i funkcjonalizmem, w standardowej cenie i o tradycyjnym wyglądzie. Mało kto dzisiaj odważy się na zakup ekstrawaganckiego krzesła czy innego mebla, zresztą większość z nas preferuje klasycznie urządzone wnętrza. Jednakże krzesła i inne elementy aranżacji wnętrza mogą mieć swoją markę i renomę, a nawet sławę na całym świecie.

Dotyczy to mebli designerskich, stworzonych przez uznanych na całym świecie projektantów z różnych krajów. Mówi się, ze stolicą designu jest Mediolan i ogólnie Włochy, ale w rzeczywistości najsłynniejsze krzesła i inne meble powstawały również w innych zakątkach świata.

Akurat krzesła doczekały się wielu ciekawych i atrakcyjnych modeli, które robią furorę od dziesięcioleci. Są to na przykład:

– Louis Ghost autorstwa Philippe’a Starck
– Plywood Chair – autorstwa duetu Ch. & R. Eames
– Wassily Chair, które zaprojektował Breuer

Są to modele produkowane do dzisiejszego dnia, i każdy kto ma odpowiednie pieniądze, może sobie zakupić któryś z wymienionych modeli. Jednak i ceny są bardzo wysokie, dochodzą nawet do kilku tysięcy złotych za sztukę, więc jest to oferta dla zdecydowanie zamożnych amatorów designerskich krzeseł. Na rynku jest też oferta mebli inspirowanych największymi światowymi wzorami, w związku z tym większość z nas może urządzić swoje mieszkanie zgodnie z własnym gustem i jednocześnie z odrobiną szaleństwa i ekstrawagancji.

Stopka autorska: Świat mebli – http://www.krzeslowisko.pl/krzesla-barowe.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz