Na czym polegają programy partnerskie?

ręceProgramy partnerskie to jeden z wielu sposobów na zarabianie pieniędzy w Internecie. Ich autorami zwykle są właściciele sklepów internetowych, którzy pragną poprawić swoją sprzedaż. Odpowiednio skonstruowany program partnerski faktycznie może przyczynić się do zwiększenia sprzedaży. Do programów partnerskich najczęściej przystępują osoby, które posiadają własne strony internetowe jednak nie jest to warunek konieczny. Wiele osób doskonale sobie radzi zamieszczając linki jedynie na forach oraz wysyłając je do swoich znajomych pocztą elektroniczną lub za pomocą komunikatorów internetowych.

Reklama

Jeśli program partnerski dotyczy sklepu internetowego to rolą partnera jest promowanie oferty takiego sklepu. Każdy klient, który wejdzie z linku partnera na stronę sklepu i dokona zakupu stanowi źródło zysku. Partner otrzyma określoną prowizję procentową od kwoty zakupu danego klienta. Większość programów partnerskich działa na więcej niż jednym poziomie. Oznacza to, że można zarabiać także dzięki osobom, którym polecimy dany program. Gdy sklep sprzedaje na przykład akcesoria kuchenne a partner promuje donice Lechuza, kieliszki Shott Zwieisel i patelnie ceramiczne, to w pewien sposób pracuje on na swoje przyszłe dochody pasywne.

Duża część programów partnerskich oferuje prowizje wieczne, co oznacza, że jeśli klient z linku partnera kupi przykładowo świece dekoracyjne i zapachowe a za kilka tygodni zainteresuje go porcelana i zegary ścienne Nextime, to partner od tych kolejnych zakupów również otrzyma prowizję, nawet jeśli wejście na stronę sklepu nastąpi w reakcji na reklamę innego partnera.

Aby odnosić sukcesy w programach partnerskich najwięcej pracy trzeba wkładać na początku, później zyski generują się przy mniejszym nakładzie działań. Programy partnerskie są w naszym kraju bardzo popularne i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to w najbliższym czasie zmienić. Partnerzy oczywiście potrafią liczyć swoje zyski i zwykle idą tam, gdzie są największe prowizje. Wiele firm i sklepów oferuje programy partnerskie, tak więc wybór jest duży.

Stopka autorska: akcesoria kuchenne – http://q-decor.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz