Nowe, niemieckie linie lotnicze?

samolot na niebieJuż niebawem możemy spodziewać się nowych, tanich linii lotniczych, które zaczną latać z niemieckiego nieba. „Loty po Europie”, należące do Lufthansy mają zostać połączone z liniami Germanwings a dzięki temu dojdzie do stworzenia nowego, niskobudżetowego przewoźnika. Na początku linie mają posiadać aż 90 samolotów a tym samym przewozić około 18 milionów pasażerów w ciągu roku. Ta liczba to 20 procent ruchu grupy Lufthansa. Dotychczas niemieckie linie lotnicze trzymają wszystko w tajemnicy. Nie wiadomo czy głównym portem lotniczym będzie Kolonia, jak dotąd nie znana jest także marka przewoźnika. Celem jest zwiększenie zysków Lufthansy przy niższych kosztach. Jak wiadomo przedstawiciele taniego latania, charakteryzują się mniejszymi kosztami, za to z powodu niskich cen, bilety lotnicze są chętniej kupowane.

Lufthansa – wielkie towarzystwo lotnicze

O sile Lufthansy nie trzeba nikogo przekonywać. Od lat jest to jedna z największych linii lotniczych naszego kontynentu. Niemiecki przewoźnik sprawnie operuje w lotach międzykontynentalnych, jednak na trasach europejskich przegrywa z powodu zbyt wygórowanych cen. Popularność latania jest duża, jednak pasażerowie chętniej wybierają tanie loty. W statystykach połączeń zaraz za Lufthansą, drugie miejsce zajął Ryanair. Irlandzki przewoźnik mimo że nie oferuje wysokiej jakości usług i komfortu jak niemiecka linia lotnicza, proponuje ciekawe i tanie rozwiązania, a bilety lotnicze po Europie możemy kupić już za kilka złotych. Za Ryanairem stoi linia easy jet, która łączy promocje z większą dbałością o klienta. Dlatego po raz kolejny easy jet zostało najlepszą europejską tanią linią lotniczą.

Restrukturyzacja firmy

Lufthansa pragnie zmniejszyć koszty operacyjne. Angażując się w inwestycje tanich linii lotniczych znacznie oszczędzi. W planach niemieckich linii jest całkowita restrukturyzacja firmy. Lufthansa w ostatnim czasie zmagała się z cięciem kosztów, co przyniosło oczekiwane owoce. Niemiecka linia zaoszczędziła około 28 procent więcej pieniędzy niż dotychczas. Lufthansa musiała borykać się także ze strajkami personelu pokładowego, który walczył o podwyżki.

Ryanair – konkurencją dla regularnych przewoźników?

Nie da się ukryć, ze niskie ceny w Ryanair czy wizz air odbierają klientów regularnym liniom lotniczym. Dlatego Lufthansa postanowiła zaangażować się w taka inwestycję. Ryanair lata na mniejsze lotniska. Niejednokrotnie porty lotnicze oddalone są prawie sto kilometrów od centrum. Jeżeli niemiecki przewoźnik zaoferuje podobnie niskie ceny, a będzie korzystać z centralnych lotnisk, bardzo możliwe że pasażerowie zaczną wybierać szybszy dostęp do hotelu i będą kupować bilety lotnicze w Lufthansie. Podobne inwestycje planują także inne linie, jak Air France i KLM. Nowe pomysłu regularnych przewoźników wpłyną na jeszcze większe promocje u przedstawicieli taniego latania.

Stopka autorska: Biletylotnicze.org.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 2)


Liczba komentarzy do artykułu: 1

  1. avatar

    Ciekawe co z Tego wyjdzie, ma ktoś więcej informacji na ten temat ?

    VA:F [1.9.18_1163]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz