Student na wakacjach – jak zorganizować sobie czas?

Studenckie wakacje mogą okazać się nie lada wyzwaniem. Z jednej strony, nie można się ich doczekać, a każdy dzień sesji staje się łatwiejszy do zniesienia jedynie dlatego, że na horyzoncie pojawia się perspektywa zasłużonego wypoczynku. Z drugiej strony jednak, gdy nadchodzi czas wakacji, trudno jest nie odnieść dość niepokojącego wrażenia, że czasu wolnego jest zdecydowanie zbyt długo i nie wiadomo, co z nim zrobić. Jak go zatem zorganizować.

Pomysł pierwszy – praca
Polskie prawo skonstruowane jest w sposób sprawiający, że studenci stają się wyjątkowo interesującymi pracownikami. Pracodawca nie musi odprowadzać za nich składek, trudno więc dziwić się, że portale ogłoszeniowe są wypełnione informacjami o poszukiwaniach studentów zainteresowanych podjęciem pracy aż do października. Jest w czym wybierać, a to, że zazwyczaj mówimy o obowiązkach niezbyt ambitnych, wcale nie musi być wadą letniego zatrudnienia. W praktyce oznacza to przecież wysiłek jedynie fizyczny oraz możliwość zapomnienia o trudach studiowania.

Pomysł drugi – bezpłatny staż
A może wykorzystać wakacje do tego, aby doskonalić umiejętności zawodowe? Oczywiście, bez ukończonych studiów wyższych trudno marzyć o wyjątkowo atrakcyjnej pracy, prestiżowe firmy często uruchamiają jednak programy stażowe skierowane do studentów. Mają one ten minus, że za pracę nie otrzymuje się wynagrodzenia, nie brakuje jednak osób podkreślających, że nie musi być to aż tak poważny problem. Staż pozwala na nabycie doświadczenia, podniesienie kompetencji i zyskanie nowych umiejętności, które przydadzą się na rynku pracy. Jest też pomysłem na wartościowy wpis do CV.

Pomysł trzeci – podróżowanie
Jeśli pracowaliśmy w czasie roku akademickiego albo mamy na tyle dużo szczęścia, że nasi rodzice są gotowi finansować studenckie wakacje, powinniśmy zastanowić się nad tym, czy nie jest to znakomita okazja, aby poznać Polskę. Na wyprawy idealnie nadają się całe wakacje, miesiącem studenckim pozostaje jednak już od lat wrzesień. Pogoda potrafi być wówczas typowo letnia, a ceny w kurortach stają się znacznie bardziej przystępne, gdy ubywa turystów.

Pomysłów jest sporo – można też pomyśleć o rozwoju własnym. Zapisać się na kurs języka, wziąć udział w jakichś warsztatach lub kursach, na które w czasie roku akademickiego nie ma czasu. Wszystko będzie lepsze niż zmarnowany czas na spanie do południa i siedzenie przy komputerze po nocach, czy też całonocne imprezy przez 3 miesiące.

Zawsze możesz też powtarzać materiały na studia, te najbardziej przydatne znajdziesz na Wymienniku.

Stopka autorska: Wymienniku – http://wymiennik.com

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz