Wyspy Kanaryjskie – atrakcje turystyczne

Karaiby to tereny pomiędzy kontynentami obu Ameryk. Tworzą je małe wysepki. Zajmują obszar około 250 kilometrów kwadratowych. Każda karaibska wyspa to mały, odrębny świat.

Reklama

KaraibyW ich skład wchodzą Antyle, Kajmany oraz Wyspy Bahama oraz terytoria zależne Ameryki Środkowej. Karaiby odkrył Kolumb. Zostały one bardzo szybko skolonizowane. Gdy patrzymy na mapy Karaibów, widzimy, że największą z wysp karaibskich jest Kuba. Tam właśnie toczyła się akcja drugiej części hitu: Dirty Dancing. Mistrz, Patrick Swayze pojawił się tylko w epizodzie, a Kuba stała się miejscem narodzin miłości między córką Amerykanina a kubańskim kelnerem. Ta część z podtytułem Havana Nights przenosi nas w klimat kubańskich klubów.

W stolicy znajduje się tez wiele cennych zabytków, takich jak: zamek i fort Morro z XVI wieku, kościół San Francisco czy klasztor Santa Clara. Co ciekawe, na Kubie nie działa transport publiczny. Jak więc podróżują kubańczycy? Poruszają się po mieście ciężarówkami zamienionymi na autobusy. Na Małych Antylach znajduje się też wyspa Barbados. Na ona budowę wapienną, a nie wulkaniczną. Panuje tam tropikalny klimat. W lecie częste są cyklony. Na wyspie występują zjawiska kresowe. Są też liczne rafy koralowe. Najpiękniejsze są południowe wyspy archipelagu. Można wybrać się w niezapomniany rejs od Martyniki przez Gwadelupę, Antiguę, Barbudę, St. Kitts i Nevis, aż po Dominikę i Martynikę.

Ciekawym państwem wyspiarskim jest też Trynidad i Tobago. Obejmuje dwie większe wyspy i wiele mniejszych. Panuje nam równikowy, wilgotny klimat. Spotkamy tam ciekawe gatunki ptaków, papugi, kapucynki, wyjce, oposy czy oceloty. Występują tu gigantyczne żółwie, iguany oraz bardzo duża grupa motyli. Trynidad i Tobago to jeden z najbogatszych krajów Ameryki Środkowej, dzięki bogatym złożom surowców. Te wyspy są wspaniałym miejscem na wakacje czy hucznego Sylwestra. Wiele firm i biur podróży oferuje huczne witanie nowego roku na luksusowych jachtach, opływając Karaiby. Taka zabawa na pewno długo pozostanie w naszej pamięci.

Stopka autorska: mapy Karaibów – http://www.bestmap.pl/karaiby,38,0.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz