Zielone dekoracje weselne

Drzewa sprawdzają się nie tylko w lesie. Jak pokazuje królewski ślub, mogą być wykorzystywane do ozdabiania kościołów i sal weselnych. Jako alternatywa dla wszechogarniającego kiczu.

Reklama

Ozdoby weselneOprócz wielkiego halo w mediach królewskie śluby dostarczają także wielu inspiracji dla tych, którzy planują własne wesele. W przypadku majowego wydarzenia z udziałem brytyjskiej rodziny królewskiej było podobnie. Organizatorzy pokazali bowiem, że dekoracje weselne to nie tylko wstążeczki, kokardki czy dziwaczne nalepki na butelki, ale też (a w tym przypadku przede wszystkim) – drzewa.

Symboliczne drzewa

Kto zwrócił uwagę ten pamięta, jak młoda para szła przez kościół, który ozdobiony był całymi drzewami. Wysokie na niemal dziesięć metrów graby, do tego piękne klony nadawały całości wyglądu świeżego i niewymuszonego. Jasna zieleń sprawiała, że te nietypowe dekoracje weselne były subtelne i wiosenne. Takie, jak zapewne miały być.

Co ciekawe, drzewa wykorzystane przez florystów zajmujących się oprawą królewskiego ślubu miały wymiar nie tylko estetyczny, ale także symboliczny. Klony oznaczały pokorę, a graby prężność i zdolność do regeneracji sił. Tak, jakby przez dekoracje weselne rodzina królewska chciała dać swoim poddanym sygnał – jesteśmy dla was i jesteśmy nie do pobicia.

Zamiast baloników

W przypadku zwykłych ślubów naturalne dekoracje weselne mają oczywiście znacznie mniej symboliczne znaczenie. Przede wszystkim dobrze wyglądają. Drzewa zasklepiają się podobnie do naw kościołów czy kapic, formują się w filary i sklepienia. Kilka drzew lub ich fragmentów wykorzystanych do ozdobienia sali, w której odbywa się wesele może zrobić znacznie większe wrażenie niż tony kolorowego papieru czy setki baloników. Wrażenie będzie tym większe, że niespodziewane. A także przynoszące na myśl życie i naturę, nowy początek, a więc to, o co w przypadku ślubów i wesel chodzi.

Co więcej, takie dekoracje weselne nie muszą się wiązać z niszczeniem roślin. W Polsce jeszcze nie wszędzie, w innych krajach prędzej, znaleźć można firmy oferujące dekoracje z drzew, które rosną w ogromnych donicach. W ten sposób nic się nie marnuje, nic nie trafia po zakończonej ceremonii na śmietnik. Drzewa żyją dalej, jeśli jest taka potrzeba, to także w środowisku naturalnym. Rzecz jest przecież kwestią do ustalenia i negocjacji.

Kilka ważnych faktów

Przygotowanie takich dekoracji nie jest jednak sprawą prostą. Przede wszystkim dlatego, że nawet małe drzewa są… duże. A to oznacza , że trzeba się starać, żeby ustawić je w odpowiednim miejscu w odpowiedni sposób. Warto przy tym pamiętać, że zbyt duże drzewo może po prostu nie zmieścić się w pomieszczeniu. Oraz o tym, że inaczej wygląda na zewnątrz, a inaczej w środku. W tym drugim przypadku wydaje się zdecydowanie większe.

Samo ustawienie drzew także wymaga uwagi. Chociaż by ze względu na to, że zwykle są one ładniejsze z jednej strony. I właśnie tę stronę powinni oglądać goście. To nie zwykłe dekoracje weselne, które są zawsze takie same. To żywe organizmy, które rządzą się swoimi prawami.

Niektórzy mogą sugerować dodatkowe ozdoby na drzewa, jednak wydaje się, że byłaby to przesada. Rośliny same z siebie są tak atrakcyjne, że powinny wystarczyć za najlepsze dekoracje weselne.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz