Jak nie dać plamy na ślubie?

Poradniki związane ze ślubami zwykle kipią od uwag dotyczących stroju, fryzury i manier obojga zakochanych. Ciekawe jednak, że omijają jakoś temat dermatologicznych przygotowań pana młodego. O ile odwiedzić salon kosmetyczny jest normą dla pań, o tyle mężczyźni rzadko są klientami rzeczonych instytucji, uważając to za niemęski blamaż.

Reklama

Bywa, niestety, że niesie to za sobą katastrofalne skutki, których dowodem są zdjęcia ślubne – obok lśniącej panny młodej stoi pan z cerą godną nastolatka. Warto zadbać o ten kłopot, zdjęcia ślubne zostaną pamiątką na całe życie, a w dobie rozwodów, Panowie, lepiej nie dawać zołzie argumentów do dogadywań po ewentualnym rozpadzie związku (czego, rzecz jasna, nikomu życzę).

Sposób? Salon kosmetyczny!

Czy to duże miasto, czy mniejsza mieścina, za niewielkie pieniądze (niewątpliwie grosze w porównaniu z typowym weselichem) salony kosmetyczne, służą pomocą każdemu mężczyźnie, który nie chce ustępować pannie młodej. Oczywiście nie sugerujemy, że Pan Młody może przyćmić jej piękno, lecz panowie powinni zadbać aby nie skompromitować swej ukochanej, gdyż zdjęcia ślubne będą milsze dla oka, jeśli obie połówki będą promieniować młodością i pięknem, a nie tylko panna młoda.

Nie ma w tym nic niemęskiego, że panowie spędzają przed ceremonią długie godziny u kosmetyczki pielęgnują paznokcie czy fryzurę. Dodatkowo, jeśli ktoś ma aspiracje uchodzić za gentlemana, sprawa nabiera nowego wymiaru (dodajmy, że zgodnie z klasycznym pojmowaniem gentleman ma w sobie siłę i doświadczenie związane z wiekiem). W parze z zadbaną cerą idą też inne sprawy o które Pan Młody powinien zadbać.

Jeśli te argumenty do panów nie trafiają, niech znajdą sobie w Internecie kilka nieudanych fotografii ślubnych – morze jest tego w cyberprzestrzeni – niewypowiedziana ich ilośc opiera się właśnie albo na szpetocie albo na kontraście między panem a panią młodą. A salo kosmetyczny może obydwa problemy zredukować do zera. Choć stoję na stanowisku, że wygląd nie jest wyznacznikiem człowieka, to jednak dbałość o siebie – absolutnie tak.

Stopka autorska: zdjęcia ślubne – http://fotokreacja.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 4.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz