Rodzaje najpopularniejszych lokat bankowych

Mimo, że w Polsce lokaty bankowe są coraz bardziej popularne to tak naprawdę większość z nas nie ma zbyt wielkiej wiedzy na temat tego produktu finansowego. Przede wszystkim warto jest zacząć od tego, że dziś taka lokata bankowa może zostać złożona przede wszystkim w banku. Oprócz tych instytucji istnieją jeszcze inne tego rodzaju miejsca finansowe, gdzie także taka lokata bankowa może zostać założona.

Reklama

wykres słupkowySama lokata jest to nic innego jak umowa pomiędzy klientem, a bankiem. My jako klienci dla banku przekazujemy pożyczkę, która jest pożyczona na pewien okres czasu. Dzięki temu, że pożyczyliśmy pieniądze to po okresie trwania umowy zostanie nam ona zwrócona wraz z odsetkami. Jest więc to swego rodzaju bardzo dobry sposób na zwiększenie swoich dochodów. Minusem jest tutaj przede wszystkim to, że na zysk musimy czekać aż do końca trwania naszej umowy, która może trwać nawet pięć lat. Jest to bardzo długi okres czasu i raczej na tego rodzaju lokaty decydujemy się niezwykle rzadko.

Założenie lokaty

Jeżeli weźmiemy pod uwagę rodzaje lokat to na naszym rynku finansowym jest ich dość sporo. Przede wszystkim warto jest wspomnieć o dwóch, które są najczęściej zakładane. Mowa tutaj o lokatach progresywnych oraz tych, które są zakładane poprzez sieć bez konieczności naszej wizyty w oddziale banku, czy też innej instytucji.

Lokata progresywna

Lokata progresywna jest nieco skomplikowana i jej główną cechą jest to, że oprocentowanie, a więc w sumie i nasz zysk, zwiększa się wraz z czasem trwania umowy. Im jest on dłuższy tym oprocentowanie sięga wyżej. Na pewno w takiej sytuacji warto jest przede wszystkim zwracać rolę na to jakie jest średnie oprocentowanie podczas całego czasu trwania lokaty. Jeżeli chcemy ją porównać z innymi lokatami na rynku powinniśmy wyliczać tutaj średnią.

Lokata internetowa

Drugą bardzo ciekawa lokatą, która w obecnych czasach jest niezwykle ciekawą opcją jest lokata internetowa. Jak sama nazwa tej lokaty wskazuje zostaje ona założona poprzez sieć. Nie musimy się tutaj udawać do placówki, aby tam pozałatwiać wszystkie formalności. Wystarczy, że mamy rachunek w danej placówce i dostęp do sieci. Poprzez kilka kliknięć możemy bez problemu taką lokatę założyć samodzielnie. Mówiąc o tej właśnie lokacie to przede wszystkim warto jest się na nią zdecydować dlatego, że oprocentowanie na niej jest większe aniżeli na pozostałych lokatach. Wszystko dlatego, że jest zakładana poprzez sieć i zainteresowana instytucja nie ponosi tutaj jakichś innych kosztów.

Bezpieczeństwo lokaty

Mimo, że wielu z nas ma obawy co do tego, że na lokacie internetowej nasze pieniądze są bezpieczne to nie ma tutaj podstaw co do tego typu wniosków. Jak najbardziej nasze oszczędności są bezpieczne i nie grozi nam ryzyko ich utraty. Jest to niemożliwe, ponieważ tak jak i przy zwykłych tego typu umowach tak i tutaj nasze środki są objęte gwarancją. W takiej sytuacji przy upadku banku zostaną one nam zwrócone w całości. Jak więc widać obawy są bezpodstawne bo wszystko jest tutaj pod naszą kontrolą.

Stopka autorska: Ranking lokat

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz