Systemy kontroli – fotorejestracja czasu pracy

Rozwiązania rejestracji czasu pracy oparte o karty zbliżeniowe  stały się ostatnio bardzo popularne ze względu na zakaz GIODO (Generalny Inspektorat Ochrony Danych Osobowych) który stwierdzał że gromadzenie danych biometrycznych do wykorzystywania w systemach RCP jest niezgodne z prawem. Wiele firm po tym fakcie zdecydowało się na rozwiązania kartowe. Jednak jak się zabezpieczyć przed pożyczaniem karty koledze ? Na rynku pojawiło się wiele systemów wspierających połączenie z kamerami.

Reklama

Tak naprawdę żadne rozwiązanie z kamerami nie działa w pełni automatycznie i wymaga ingerencji kierowników lub innych osób uprawnionych. Fotorejestracja zbiera jedynie dane, oprogramowanie tego typu tworzy wirtualne połączenie pomiędzy czytnikiem kart  a kamerą – poprzez siec WiFi lub TCP/IP. W momencie wykrycia jakiegokolwiek zdarzenia na czytniku wykorzystuje połączenie do wykonania zdjęcia lub kilku zdjęć w zależności od potrzeb i ustawienia. Wszystkie informacje dostępne są do przeglądu w bazie danych, mamy tam zdjęcie ze znacznikiem czasu, informacje o osobie która powinna znaleźć się na zdjęciu tj. podstawowe dane a także zdjęcie  fotorejestracja pracownikawzorcowe. Sam moduł foto rejestracji to nie wszystko, oprogramowania dostępne na rynku pozwalają również na śledzenie użytkownika na planach budynku a również powiadomienia SMS lub e-mail o wybranych zdarzeniach np. w momencie kiedy Kowalski znów się spóźnił. Pełna funkcjonalność testowanego oprogramowania Punktualnik to także szybkie i wygodne zarządzanie czasem pracy, poprzez tworzenie harmonogramów a dzięki nim otrzymujemy raporty. Przy zaplanowanym czasie pracy zawsze pojawi się informacja czy dana osoba się spóźniła, czy wyszła za wcześnie, czy też siedziała dłużej w pracy. Kierownik w każdej chwili może zweryfikować przedstawione tam informację a w razie potrzeby wprowadzić ewentualne zmiany.

Z własnego doświadczenia wiem że system wykorzystujący kamery do zdjęć sprawdza się tylko na początku, w momencie kiedy znajdzie się ktoś kto podpadł – tzn. przekazał komuś kartę – wychwycimy to w oprogramowaniu a gdy odpowiednio zmotywujemy pracownika to cała firma pracuje jak powinna.

Stopka autorska: Fotorejestracja – http://controlsys.pl/oprogramowanie-rcp-kd/167-punktualnik-2-opis-programu-do-zarzadzaia-rcp

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.0/10 (liczba ocen: 4)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz