Puść to z dymem!

Pożółknięte zęby, nieprzyjemny zapach z ust, uporczywy kaszel to tylko niektóre skutki palenia papierosów. Chyba każdy palacz zdaje sobie sprawę, że palenie szkodzi zdrowiu a jednak nie potrafi zerwać z nałogiem. W dzisiejszym artykule przedstawię wpływ palenia papierosów na nasz organizm i tym samym może uda mi się nakłonić „kopciucha” do podjęcia decyzji o rzuceniu tego okropnego nałogu.

Reklama

Wszystkie związki znajdujące się w papierosie niszczą naszą urodę: wysuszają skórę i przyśpieszają jej starzenie się, włosy pozbawiają blasku a zęby naturalnej bieli. Zmniejszają zdolność do odczuwania przyjemności- nikotyna osłabia zmysły smaku, węchu i wzroku i w dodatku ten zapach, który nawet najlepsze perfumy nie zniwelują. Mieszkania, w których palimy również „nasiąkają” zapachem, który nie jest łatwo usunąć. Papierosy po prostu szkodzą: zdrowiu, urodzie, samopoczuciu i portfelowi. Ktoś kiedyś obliczył, że osoba wypalająca paczkę papierosów co dwa dni, puszcza z dymem kwotę, która starczyłaby na dwutygodniowe wakacje w ciepłych krajach. To chyba dość powodów, żeby rzucić palenie? Znajdą się pewnie tacy co zgodzą się z tymi argumentami, mimo to palenia odstawić nie zamierzają.

KILKA WSKAZÓWEK, KTÓRE POMOGĄ CI W RZUĆ PALENIE:

  • Postaw na aktywność fizyczną. Napięcie, które gromadzi się po odstawieniu papierosów najlepiej wyładujesz uprawiając sport.

  • Pozbądź się wszystkich przedmiotów związanych z nałogiem. Jeśli paliłeś w mieszkaniu: wyrzuć popielniczki, wszystkie opakowania po papierosach, wypierz firanki i zakup odświeżacz do mieszkania.

  • Znajdź sobie ciekawe zajęcie. Kiedy pomyślisz o zapaleniu od razu zajmij się czymś co Cię pochłonie i oderwie myśli od chwycenia za papierosa, np. zacznij rozwiązywać krzyżówkę

  • Pomóż sobie wspomagaczami. W aptece jest wiele dostępnych środków, które mogą Ci pomóc lub załagodzić skutki rzucania nałogu, np. gumy, plastry, tabletki.

JEŚLI NIE CHCESZ RZUCIĆ….

Palacze to osoby u których występuje niedobór witamin i minerałów, zwłaszcza ważnej dla funkcjonowania organizmu witaminy C.

Wszyscy powinniśmy zadbać o właściwą dietę, która dostarczy nam odpowiedniej ilości witaminy C, ale palacze powinni zwrócić szczególną uwagę na to co kładą na swoich talerzach. Dobrym źródłem witaminy C są świeże owoce i soki cytrusowe oraz warzywa: ziemniaki, pomidory, cebuli lub szpinaku.

MOŻE JEDNAK RZUCISZ….?

Nawet jeśli twoje dotychczasowe próby rzucenia palenia kończyły się zakupem kolejnej paczki, nie zniechęcaj się- statystyki mówią, że udaje się to zazwyczaj za 3-4 razem. Pożegnanie z nałogiem to proces długotrwały, wymagający cierpliwości i przede wszystkim pewności swoich przekonań. Jeśli zakładasz, że nie ma sensu próbować pozbyć się nałogu to prawdopodobnie nigdy to ci się nie uda. Powodzenie tkwi w twojej głowie.

Stopka autorska: Mieszkania – http://www.eurohaus.nieruchomosci.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz