Jaka pościel jest dobra dla dzieci?

Ważne, żeby była przyjazna dla alergików (co nie znaczy, że musi być antyalergiczna). Obowiązkowo musi być czysta i często zmieniana. Pościel dla dzieci powinna też być ładna.

Reklama

pościel dziecięcaChoroby cywilizacyjne dotykają coraz większą liczbę ludzi – zarówno dzieci, jak i dorosłych. Korzystają z tego producenci towarów, które przedstawiane są jako antyalergiczne, antyuczuleniowe i w ogóle bardzo zdrowe. I pewnie tak jest. Jednak pościel dziecięca nie zawsze musi należeć do tej właśnie kategorii produktów.

Antyalergiczna niekoniecznie

Dobrze, jeśli ma takie cechy. Bo przecież ostrożności nigdy za wiele, a i od specjalnego, antyalergicznego wypełnienia jeszcze nikt nie umarł. Tyle, że oprócz zdrowia dochodzi jeszcze kwestia kosztów i zdrowego rozsądku. A ten nie zawsze nakazuje wydawać pieniądze na coś, czego skuteczność nie została udowodniona. Zwłaszcza, że pościel dla dzieci uniemożliwiająca wystąpienie uczulenia powinna charakteryzować się nieco innymi cechami niż antyalergiczność.

Można na przykład wybrać pościel dla dzieci wypełnioną bawełną czy tworzywami sztucznymi. To dlatego, że jednym z częstych alergenów są pierze, wełna oraz pióra. Odpowiednia zawartość pościeli to jednak jedno, drugie – jej stan.

Powinna być świeża

Walka z alergią prowadzona jest najczęściej na polu medycyny – tabletki, spraje, maści czy zastrzyki na pewno pomagają. Jednak warto pamiętać o tym, że w przypadku uczulenia na roztocza czy inne tego rodzaju żyjątka niezwykle ważna jest ich eliminacja z otoczenia. Pościel dla dzieci powinna być więc czysta.

Nie oznacza to oczywiście, że trzeba ją wymieniać codziennie. Warto jednak utrzymywać mniej więcej regularne tempo i zmieniać ją przynajmniej raz w tygodniu. Dzięki temu dziecko będzie zawsze spało w świeżej, czystej pościeli, na której roztoczy będzie niewiele.

Z tego samego powodu warto pościel dla dzieci wietrzyć i trzepać. To proste czynności, które nie wymagają ani wielkich nakładów finansowych, ani dużego wysiłku, a które mogą przynieść całkiem niezłe rezultaty.

I ładna

O ile rodzice martwią się najczęściej o te cechy pościeli, które dotyczą jej wypełnienia czy właściwości, to dzieci dbają o coś zupełnie innego. Dla nich liczy się to, jak pościel wygląda. Przy czym nie zawsze pragnienia te są wyrażone wprost. Czasem zwyczajnie trzeba się ich domyślić. To sprawia, że ciężar dokonania wyboru spada na rodziców, którzy muszą rozważyć, jaka dokładnie powinna być pościel dla dzieci także pod tym względem. Czy iść w stronę bohaterów kreskówek czy życzliwej neutralności? Ale to już zupełnie inny temat.

Źródło: sklep dekoriastyl.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz