Nietypowe rodzaje lokat bankowych

Czym są lokaty? Z pewnością każdy z nas wie, że lokaty to umowa z bankiem, w której to wpłacamy do banku określoną kwotę pieniężną. Na koniec lokaty otrzymujemy odsetki. Jest to więc bardzo dobry sposób nie tylko na oszczędzanie pieniędzy, ale także na pomnażanie swoich oszczędności.

Lokat możemy mieć kilka – nie musimy ograniczać się tylko do jednej. Możemy je mieć także w kilku różnych placówkach bankowych. A co możemy powiedzieć o rodzajach lokat? Czy umiemy wymienić choć parę z nich? Czy wiemy na czym polegają i czym się charakteryzują? Jeśli planujemy założyć lokatę bankową to koniecznie powinniśmy dowiedzieć się co nieco o ich rodzajach. Dlatego też dziś omówimy te nietypowe lokaty.

Lokata dynamiczna

Lokata dynamiczna to lokata, na której mamy do czynienia z oprocentowaniem zmiennym. Oprocentowanie to wzrasta wraz z czasem trwania lokaty dynamicznej. Lokat dynamiczne są także lokatami długoterminowymi, ponieważ zakłada się je na okres roku. Jednakże w niektórych placówkach bankowych można ten czas wydłużyć – wszystko zależy od zasad jakie są ustanawiane przez konkretne banki. Główną zaletą tej lokaty, o której koniecznie trzeba wspomnieć, jest to, że nasze pieniądze nie są zamrażane. Mamy cały czas stały dostęp do gotówki i możemy je wypłacać kiedy tylko chcemy – w każdym momencie trwania lokaty. Nie musimy w tym momencie obawiać się żadnych konsekwencji, takich jak chociażby utrata odsetek.

Lokata progresywna

Lokata progresywna to lokata, na której mamy możliwość dopłacania pieniędzy do wcześniej już wpłaconej gotówki. Dopłata ta odbywa się cyklicznie i są to stałe kwoty. Oczywiście jest to ustalane wcześniej z bankiem. Ciekawą rzeczą na lokatach progresywnych jest ich oprocentowanie, ponieważ oprocentowanie lokat progresywnych wzrasta wraz z powiększającym się na niej kapitałem pieniężnym. Lokaty progresywne są ciekawym rodzajem lokat i mogą nam przynieść duże zyski.

Lokata negocjowana

Lokata negocjowana zakładana jest przy dużych kwotach pieniężnych. Najczęściej lokaty negocjowane posiadają kwoty minimalne, które mogą sięgać nawet 50 tysięcy złotych. Na lokatach negocjowanych możemy zarobić naprawdę bardzo dużo, po pierwsze ze względu na duży fundusz jaki w nią wkładamy, a po drugie ze względu na możliwość negocjowania warunków. A jakie warunki możemy negocjować z bankiem? Mówiąc krótko – wszystkie. Tak więc zarówno czas trwania lokaty, koszta jej założenie no i oczywiście oprocentowanie. Im większe oprocentowanie tym więcej zarabiamy, dlatego zakładając lokatę negocjowaną starajmy się o jak najlepsze i jak najbardziej korzystne warunki. Nie poprzestawajmy też na jednej placówce bankowej, ale odwiedźmy kilka. Dzięki temu zobaczymy w jakim banku zaproponowano nam największe korzyści. Oczywiście lokatę założymy w tej placówce, która przedstawi nam najlepsze warunki lokaty negocjowanej.

Stopka autorska: Lokata – http://oprocentowanielokat.info/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz